טוב ורע אחרי The Substitute

21. פברואר 2010 תגיות: , , , , , | 4 תגובות »

השאלה של טוב ורע, אור וחושך, לבן ושחור, נמצאת איתנו כבר מהעונה הראשונה. אחרי שראינו את פלוק/סמוקי מקרוב, שמענו מה יש לו לומר, אנחנו מתחילים לתהות אם זה היה מוצדק לקרוא לו "המפלצת" במשך חמש עונות…

4 תוגובות » »

  רון schrieb @ 21 בפברואר, 2010 @ 11:20

ג'ייקוב – טוב

העשן השחור – רע

האנשה או לא, יהיה מישהו שיהיה צורך להפיל עליו את כל האשמה בפרקים האחרונים כדי שההבסה שלו תסמל איזשהו "ניצחון" וסוף וזה לא משנה כמה צדדים אחרים שלו ראינו. זה מה שקורה בדרך כלל בסדרות של ג'יי ג'יי אברהמס (אפילו שהסדרה כבר לא בדיוק שלו..).
בגלל שג'ייקוב מת ואני לא רואה מישהו אחר שאפשר להפיל עליו את האשמה, נשארה רק מפלצת העשן.

  אלון schrieb @ 21 בפברואר, 2010 @ 12:37

בקשר לווידמור – אני חושב שיש רמזים לכך שהוא לא בצד של ג'ייקוב, אולי סמוקי גייס אותו מתישהו.

יש את ההערה של "הצד הלא נכון ינצח", בדיעבד סמוקי היה צריך את הגופה של לוק כדי להרוג את ג'ייקוב, אז זה מתאים. וגם יש את ההערה של בראם למיילס כשניסה לגייס אותו – "אתה משחק עבור הקבוצה הלא נכונה" – כאשר הוא בדיוק עמד להצטרף לספינה של ווידמור. וידוע שבראם ואילנה הם קרובים מאוד לג'ייקוב, אפילו יודעים יותר מריצ'רד (בראם דיבר על ה"מועמדים" וריצ'רד אפילו לא ידע מה זה).

לדעתי סמוקי הצליח לגייס את ווידמור – אמר לו שברגע שג'ייקוב ימות הוא יחזי

  אלון schrieb @ 21 בפברואר, 2010 @ 12:38

המשך-

אמר לו שברגע שג'ייקוב ימות הוא יחזיר אותו לתפקיד המנהיגות. כמובן שהוא שיקר לו, ושאין לו כוונה לעזור לו בשום צורה.

אני מקווה שנקבל הרבה ווידמור בעונה 6, יש לו פוטנציאל להסביר הרבה.

  רועי schrieb @ 23 בפברואר, 2010 @ 11:01

משהו שחשבתי עליו:
המציאות המקבילה – מציאות שבה האי שקוע, היא מציאות שבהם הlosties לא מיועדים להגיע לאי. בגלל זה השינויים שקיימים במציאות הזו לא חלים רק מהנקודה שבה הם היו אמורים להתרסק, אלא הרבה לפני. מפני שכפי שאנחנו יודעים וממה שסמוקי אמר, ג'ייקוב דחף אותם לאי, גרם להם להחליט החלטות. הוא השפיע עליהם במהלך חייהם כדי שבסופו של דבר הם יגיעו לאי. המציאות המקבילה בא להראות לנו, לא רק איך החיים שלהם היו נראים אם הם לא היו נוחתים על האי, אלא גם איך החיים שלהם היו נראים ללא ההשפעה של ג'ייקוב. תחשבו על זה – אולי ג'ייקוב אחראי לדברים כמו: חוסר המזל של הארלי, המניפולטיביות של אבא של ג'ון (מה שכמובן ישפיע גם על סוייר) וכן הלאה וכן הלאה. אלה דברים שלא קיימים במציאות בה אין השפעה של ג'ייקוב.

הוספת תגובה

צריך להכנס למערכת בשביל לכתוב תגובות.