אבודים – הפודקאסט הישראלי: בשידור חי! (הרצאה מפסטיבל אייקון 2009)

הבטחנו לכם יותר מפעם אחת, והנה זה הגיע – ההרצאה שהעברנו בפסטיבל אייקון 2009, שהתעסקה בשאלה הגדולה של "איך לבנות תיאוריה?", ובדרך הציגה את התיאוריה הגדולה שלנו לעונה השישית, הועלתה ליוטיוב!

שימו לב – מפאת האורך (שעה וחצי), ההרצאה מחולקת ל-10 קטעים. לנוחיותכם, שמנו את הכל ב-Playlist אחד של יוטיוב, כך שאם תלחצו ממש פה למעלה על כפתור הפליי, תגלו שבכל פעם שפרק נגמר זה עובר אוטומטית לחלק הבא. בנוסף, גם מפאת האורך, אין מיפוי מדויק לפי דקות ושניות של נושאי ההרצאה – אבל מכיוון שבכל מקרה אנחנו בונים טיעון לוגי מורכב, כדאי שתצפו מההתחלה. יש קטעים מעניינים מהסדרה מדי פעם, אז אל תדאגו – אתם תהנו :)

בנוסף לכל זה, ההרצאה ניתנת להורדה דרך iCast בפורמט mp3. אני, אישית, פחות ממליץ – כי יש עזרים חזותיים מדי פעם – אבל יש אנשים שיעדיפו לצפות כך.

תהנו, ונתראה בקרוב – בשבוע ההכנה לעונה השישית!

5 תוגובות » »

  אלון schrieb @ 9 בינואר, 2010 @ 20:24

תודה רבה על ההעלאה! ממש הרגשתי שאני שם…

הערה אחת – הזכרתם שהתכנון המקורי היה שלסדרה תהיה 4 עונות, אבל זה לא מדוייק. עד סוף העונה השלישית לא היה ליוצרים שום סימן מתי הסדרה תיגמר, ולכן גם כשהם ידעו את הסוף, הם מרחו את הזמן כי לא ידעו כמה זמן יש להם לספר את אמצע הסיפור. ואז הם התחילו במו"מ עם ABC לסיים את הסדרה. הם הסכימו לעוד 3 עונות של 16 פרקים, ואז הם ידעו איך לתכנן את הסוף בצורה הכי טובה כך שיהיה בעונה 6.
זה היה הסכם די מהפכני בין יוצרים לרשת שידור, כי אף סדרה לא מתכננת מתי היא תיגמר, אלא הרשת מבטלת אותה כשהסדרה נהיית לא רווחית כבר.
אני חושב שהרבה מהתסכול של צופי הסדרה (במיוחד בארץ, שאני שמתי לב שפה אנשים הרבה פחות סבלניים) נובע מאי הבנה של עסק הטלוויזיה. עונות 2 ו-3 מרחו את הזמן לא כי לכותבים לא היה מושג איך הסדרה תיגמר ומה הסיפור המרכזי, אלא כי הם היו חייבים ליצור תעלומות חדשות, כי הם לא ידעו כמה זמן יש להם עד שהסדרה תיגמר.

  חגי אלקיים schrieb @ 9 בינואר, 2010 @ 20:59

אנחנו פשוט זוכרים שכשצפינו בעונה השלישית קראנו באיזשהו מקום שאחד היוצרים (אני חושב שלינדלוף) מסר אולטימטום, שאם הסדרה תמשיך יותר מ-4 עונות הוא יפרוש, והפשרה הייתה 3 עונות מקוצרות.

אבל הבעיה שלנו היא שקיבלנו עונות שבבירור סבלו מסתמונת סנדוויץ' – עונה 4 התמודדה עם זה יפה בכך שהיא הכניסה סיפור לא קשור שהיה מעניין בפני עצמו (ה-freighter), אבל עונה 5 הרגישה באמת כאילו הם מנסים למשוך זמן (והרגשנו את זה הכי טוב בפרקים כמו He's Our You).

בכל מקרה, התסכול הזה הוא עדיין לגיטימי – זה שעסקי הטלוויזיה מכתיבים עוד עונה לא אומר שצריכים לתת לנו עונה מעאפנה. אנחנו אוהבים את הסדרה ולכן מוכנים להתמודד עם עונת filler כמו העונה החמישית או השלישית, אבל זה לא הופך את זה לבסדר.

  אלון schrieb @ 9 בינואר, 2010 @ 23:48

בקשר לאולטימטום של לינדלוף או אחר – אני לא שמעתי על זה. יש המון אגדות אורבניות על הסדרה שלא ברור עד כמה הן נכונות. מעניין יהיה לקרוא כשהסדרה תיגמר איזה ספר על כל מאחורי הקלעים של הסדרה.

בקשר לפילר – אני חושב שמה שקרה זה שבסוף העונה השלישית הם רצו לעשות שני עונות נוספות ארוכות (של 22-24 פרקים) ולסיים את הסדרה. ABC רצו למרוח עוד קצת, והם התפשרו על 3 עונות קצרות יותר.
ככה יצא שעונה 5 יצאה קצת פילר ועונה 4 נראית על ספידים (זה גם קשור לשביתה).

  עינב schrieb @ 10 בינואר, 2010 @ 15:42

לאאאאא…

איזה מן טעם יש לכם?!

עונה 5 מ-ע-ו-ל-ה, והשלישית גם אליפות. דווקא עונה 4 היא לחלוטין "פילר" וממש לא מרשימה.

  רון schrieb @ 11 בינואר, 2010 @ 1:06

אני אומנם מסכים איתכם שהעונה ה-3 היתה פחות טובה מהאחרות, אבל מבחינתי, אף עונה (ואף פרק, בעצם) לא היו גרועים. כי גם הפרקים הכי פחות מעניינים בסדרה היו עשויים כל כך טוב וגם בהם היתה איזשהי יצירתיות כלשהי שמבחינתי גם הם לא היו גרועים.

הוספת תגובה

צריך להכנס למערכת בשביל לכתוב תגובות.